У Дніпрі планують розпочати будівництво сучасної злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту. З планом реконструкції летовища ознайомився Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

«Ми допоможемо вам. Кошти в бюджеті будуть, бо розуміємо, що значить для міста-мільйонника аеропорт», – запевнив Президент України Володимир Зеленський. 

Главі держави презентували три варіанти реконструкції летовища. Зокрема, у двох з них йшлося про зведення смуги на окремій території. Однак це тягне за собою додаткову роботу з відведення земель, збільшує кошторис проєкту та термін його реалізації. Найбільш оптимальним визнали будівництво новітньої злітно-посадкової смуги на місці старої.

 «Аеропорт Дніпра знаходиться в незадовільному стані і не відповідає сучасним стандартам. Повітряне сполучення з іншими українськими містами і зарубіжжям обмежене. Тому назріла необхідність осучаснення летовища. Умови покращаться, а  пасажиропотік збільшиться», – акцентував заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.

За проєктом, смугу подовжать до 3,2 км. Обладнають також новий перон, руліжні доріжки, термінали, інфраструктуру. Орієнтовна вартість реконструкції – 2,9 млрд грн.
Міжнародний аеропорт «Дніпро» розташований за 13,5 км від центру. Призначений для цілодобового перевезення пасажирів і вантажів, обслуговування авіаційної техніки. Його площа – 1,2 млн квадратних метрів. У 2018-му летовище відсвяткувало 75-річчя.
За підрахунками, з 2018 року з аеропорту відправилося понад 3,5 тис міжнародних та внутрішніх рейсів, прибуло – майже 3,7 тис.

Оставьте ответ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя здесь

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.